Artykuły

Wodzirej – kto to taki?

Kim jest Wodzirej? Większości z Was wodzirej zapewne kojarzy się z głównym bohaterem filmu Feliksa Falka, w którym to Jerzy Stuhr wcielił się w rolę tytułowego wodzireja. Innym na słowo „wodzirej” przychodzi na myśl członek zespołu muzycznego lub DJ, który na weselu znajomych rzucał do mikrofonu mniej lub bardziej zabawne tekściki. Z prawdziwą sztuką wodzirejską ma to jednak niewiele wspólnego.

wodz-stroKim jest zatem profesjonalny wodzirej?

Wodzirej to dusza towarzystwa, wszędzie go pełno, nie potrafi się nudzić. Podczas imprezy wodzirej troszczy się o to, aby  wszyscy dobrze się bawili. W tym celu taktownie i z klasą zaprasza gości do układów tanecznych i zabaw, w których sam bierze czynny udział, co dodatkowo zachęca bardziej nieśmiałych do wzięcia udziału w proponowanych rozrywkach. Stosowane przez wielu wodzirejów charakterystyczne nakrycia głowy i gadżety wprowadzają w klimat kolejnych zabaw i podkreślają ich charakter. Przyjęcie prowadzone przez wodzireja obfituje także w liczne atrakcje i niespodzianki, przez co chwile te na długo pozostają w pamięci.

Dobry wodzirej to prawdziwy profesjonalista. Cechuje go wysoka kultura osobista, nie robi z siebie błazna ani nie ośmiesza gości. Tym, co wyróżnia go z tłumu jest elegancki strój, najczęściej jest to frak. Wodzirej jest perfekcyjnie przygotowany do swojej pracy, nierzadko spędza długie godziny na przygotowaniach. Dlatego też niewiele jest sytuacji, które mogą go zaskoczyć, a gospodarze przyjęcia nie muszą się martwić o jego przebieg. Ważną cechą wodzireja jest umiejętność dostosowywania się do zaistniałej sytuacji – gdy trzeba, wyciągnie gości na parkiet, jednak gdy doskonale bawią się sami, nie ingeruje w ich zabawy. Ponadto wodzirej potrafi zapewnić atrakcje każdej grupie wiekowej – od dzieci zaczynając, a na seniorach kończąc. Można śmiało powiedzieć, że łączy pokolenia.

SONY DSC

Bycie wodzirejem powinno być nie tylko pracą, ale także i pasją. Po tym można poznać dobrego wodzireja, że zabawianie ludzi i kontakt z nimi sprawia mu przyjemność, że wciąż stara się on doskonalić swoje umiejętności, wymyślać nowe zabawy i tańce i nie poprzestaje na oklepanych standardach lecz nieustannie dąży do nowej jakości.

Powyższy opis nie pozostawia wątpliwości, że zaproszenie wodzireja na przyjęcie zapewnia doskonałą zabawę i moc atrakcji, które uczynią je niezapomnianym.

Grupa Artystyczna „Twój Wodzirej”
            Wodzirej – Dj – Zespół muzyczny