Artykuły

Organizacja nietypowego ślubu i wesela

Dzień ślubu i wesela to jeden z ważniejszych dni w życiu. Niektórzy twierdzą, że najważniejszy. Każdy z nas ma swoje wyobrażenia dotyczące tych niepowtarzalnych chwil, marzenia, które się z nimi wiążą. Chcemy aby w tym dniu wszystko kręciło się wokół nas. Często, aby podkreślić wyjątkowość tych ulotnych chwil decydujemy się na coś, na co w codziennym życiu nie moglibyśmy sobie pozwolić, na jakieś  małe szaleństwo, które sprawi nam radość.

Jednocześnie istnieją dziesiątki tradycji i zwyczajów a nawet przesądów związanych z uroczystością zaślubin, które często sprowadzają uroczystość do wszystkim znanego schematu. Jak pogodzić ze sobą te dwa, często zupełnie różne światy? Jak zapewnić doskonałą zabawę sobie i gościom?
Na początku warto porozmawiać z narzeczonym/narzeczoną, rodzicami i przyszłymi teściami o ich wyobrażeniach i oczekiwaniach odnośnie ślubu i wesela. Nawet jeśli są dość odmienne od naszych, dzięki zdobytym informacjom będziemy mogli wybrać najlepszą strategię postępowania i tak zaplanować uroczystość, aby nikt nie poczuł się urażony czy rozczarowany. Pamiętajmy, że ten dzień jest bardzo ważny nie tylko dla nas ale także dla naszych bliskich. I nie chodzi tu o to, żeby spełniać cudze marzenia zapominając o własnych. Znając oczekiwania rodziny będziemy mogli zorganizować wszystko tak, by uniknąć konfliktów i zapobiec nieporozumieniom i nieprzewidywanym reakcjom.
Możemy na przykład iść na drobne ustępstwo w jakiejś mało ważnej dla nas kwestii, gdy dzięki niemu zyskamy zadowolenie najbliższych oraz gwarancję, że przychylniej spojrzą na pozostałe nasze pomysły.
Gdy nie chcemy żadnych kompromisów możemy po prostu znaleźć odpowiednie argumenty i w taki sposób przeprowadzić rozmowę, aby rodzina zrozumiała nasz wybór i pogodziła się z nim. Nasi najbliżsi muszą odczuć, że nasze działania nie są spowodowane chęcią zrobienia im na złość czy lekceważeniem ich zdania lecz naszymi marzeniami.

Po co te zabiegi? Dzień ślubu i wesela ma być najpiękniejszym dniem w naszym życiu. Nie pozwólmy aby cokolwiek z nim związanego popsuło nasze relacje rodzinne. Niech ten dzień pozostawi w naszej pamięci tylko miłe wspomnienia.

 

Jak przebiegały przygotowania do Waszego ślubu? A może właśnie jesteście w ich trakcie i napotkaliście opór ze strony najbliższych?